Adres

Merkez: Karadenizliler Mh. Barbaros Cd. No: 56/2 Başiskele/KOCAELİ

Şube: Alkbez Mah. Turgut Özal Bulv. No:143 Hassa / HATAY

Telefon/Faks

+90262 349 22 42 (Pbx)
+90326 787 3600 (Faks)
+90535 492 5139 (Merkez Muhasebe)
+90535 962 9659 (GSM)

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

ADBLUE® nedir?

AdBlue® dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx-emisyonunu kimyasal olarak azaltmakta kullanılan, toksik olmayan özel bir sentetik üre çözeltisidir.

Bir aracın ADBLUE® tüketimi nedir?

Her 100 Km.'deki AdBlue® tüketimi 6 Litredir.

ADBLUE® Biterse Ne Olur ?

Eğer AdBlue® tankı boşalırsa, bu izin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Sonuçlar OBD sistemi (On Board Diagnostic – Cihaz Üzerindeki Diyagnostik) içinde saklanır ve periyodik olarak kontrol edilir.

ADBLUE® Aşındırıcı mıdır ?

Ürün yaklaşık 9.0 pH değeriyle kısmen alkalindir ve bu nedenle alüminyum, pirinç, yumuşak çelikle doğrudan temas ettirilmemelidir.

 

Paslanmaz Çelik ve Plastik tanklar ve fittingler AUS32 uyarınca tavsiye edilir.

Yaklaşık 9.0 pH değeriyle kısmen alkalidir ve uzun süreli cilt temasında tahrişe sebep olabilir. Deri ve göz temasından kaçınılmalıdır. Deri ile temasında bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Göz ile temasında göz bol su ile yıkanmalıdır. Temizleme yöntemleri, mekanik olarak toplamak ve bertaraf etmek üzere uygun kaplarda biriktirmektir. Yerel ve ulusal yönetmeliklere uygun biçimde bertaraf ediniz.

Kristalizasyon veya dökülenleri bertaraf etmenin en iyi yolu su ile yıkamaktır. Suyla durularken, çözeltinin herhangi bir şekilde kirlenmesini önlemek için iyice kapatıldığından emin olun.

AdBlue® otomotiv boyası üzerine dökülürse, yüzeyi suyla temizleyin ve boyanın temizlenmesini sağlayın. AdBlue® boya üzerinde kurur ve kristalleşirse, yüzey korozyonu meydana gelebilir.

Çöpe, çevreye ve kanalizasyona dökmeyiniz.

ADBLUE® kullanım miktarları nedir?

AdBlue®' nun tüketim miktarı Euro4 , Euro 5 SCR sisteminde gerekli olan AdBlue® miktarını göz önüne alırsak, karşılamak istediğimiz ihtiyaçlara göre değişir. Bu şekilde, Euro 4 olarak tanınan mevcut mevzuatın koşullarına uymak için AdBlue® tüketimi yakıtın %3-4'ü olmalı; Euro 5 şartı için yakıtın %5-si olmalıdır.